1. ~Mēneša lozungs~

  KAS MŪS ŠĶIRS NO KRISTUS MĪLESTĪBAS?

  (Rm 8:35a)

 2. Gavēņa laikā sadaļā Pārdomām var lasīt mācītāja Ilgvara Matīsa sagatavotas pārdomas katrai gavēņa dienai. Tās tiks papildinātas katru dienu.

 3. ZIEDOJUMS UKRAINAI!
  Tik ļoti iepriecina tie zvani, kur pirmais jautājums ir - kas nepieciešams? Un īpašs prieks, ka ziedojumu vākšanas iniciatīva nāk no jauniešiem.
  Milzīgs paldies Siguldas pilsētas vidusskola 12. klases jauniešiem, īpaši Dzintaram Seničevam, par ziedojumiem Izjumas iedzīvotājiem!
  Mīļš paldies arī Dobeles novada PII "Spodrītis", kuru ziedojumi jau drīzumā tiks nogādāti arī Izjumas iedzīvotājiem.
  Un paldies LELB Gulbenes draudze par lielu apjomu ar ziedojumiem, kas jau ar Mūsu ligzda palīdzību ir nogādāti Ukrainas tautiešiem.
  Paldies no sirds, ka varam būt tik liela un vienota komanda Ukrainas atbalstam!
  Biedrība "TEV"
 4. Iespēja pieteikties svētceļojumam uz Izraēlu ar Gulbenes un Limbažu draudzi! Iemaksas laiks ir pagarināts līdz 15.februārim. Atlikušas dažas brīvas vietas. Pieteikties var iepriekš sazinoties ar grupas vadītāju Ingrīdu Briedi rakstot uz ingridas.briedes@gmail.com vai zvanot uz mob.tel. 26163210

 5. Jā, tieši tik saulaini mums vakar gāja, runājot par to, kādēļ kādreiz laulībā otra labā vari darīt lielus un mazus darbus - pļaut zāli, mazgāt traukus, taisīt ēst, sakārtot otra vietā ceļojuma koferi, bet...viņš tik un tā nejūtas mīlēts. Kāds tad ir tas lielais noslēpums ar tām 5 mīlestības valodām, kurās vajadzētu "iemācīties runāt"?
  Paldies LELB Gulbenes draudze un brīnišķīgajai komandai @Ilgvars Matīss vadībā, kas jau septiņu nedēļu garumā pulcē kopā laulātos pārus un mācās - kā kļūt labākiem laulībā, kā pārvarēt izaicinājumus un kā otram pateikt, ka mīlu.
  Stāstījām arī mūsu smieklīgo pieredzi par autoservisu un biezpienmaizītēm, uzdāvinātā zīmulīša nozīmi un kas notiek kad tā vietā, lai otru vienkārši samīļotu, tu mēģini no viņa "izspiest" verbālu paskaidrojumu, kā arī, ka ir viena no G.Čepmena mīlestības valodām, kas tieši mūs glābj 😆 jo mums abiem tā ir kopīga. Mums tas ir kvalitatīvi pavadīts laiks kopā.
  Visur, kur runājam par šo tēmu, vienmēr uzsveram, ka laulībā visdrīzāk katram ir sava prioritārā mīlestības valoda (tā, kurā viņš pats izrāda pieķeršanos un mīlestību otram, kā arī, ko vēlas sagaidīt no otra). Līdz ar to, tad, kad zini (un ja pat esi izlasījis grāmatu par šo tēmu) - tā ir gan svētība, gan - izaicinājums, jo tad "bumbiņa ir tavā pusē".
  Kāda doma, kas arī mūs pavada šodien - "Lūgumi piešķir mīlestībai virzienu, bet pieprasījums - aptur mīlestību." (Gerijs Čepmens, kurš pēc daudzu gadu desmitu pieredzes darbā ar neskaitāmiem laulātiem pāriem saskatīja un izveidoja konceptus par piecām mīlestības valodām)
  Tā par laulāto kursu dalījās Viktorija Slavinska-Kostigova un Rihards Kostigovs.
 6. Lielās patiesības. Vai, ieejot baznīcā, jāzina stingra rituālā kārtība, kā uzvesties?

  https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/05.03.2023-lielas-patiesibas-vai-ieejot-baznica-jazina-stingra-rituala-kartiba-ka-uzvesties.id287602

  Pat ja neesi piederīgs kādai draudzei, dažkārt gribas ieiet baznīcā, lai vienatnē vai kopā ar kādu tuvu cilvēku pabaudītu dievišķo klusumu. Taču daudziem to vieglāk un komfortablāk ir izdarīt, esot ārzemēs. Tur tevi neviens nepazīst. Latvijā ir mulsums, ka nezināsi rituālo kārtību vai kā pareizi uzvesties.

  Mūs iedrošina un dažus vienkāršus padomus ieteic katoļu bīskaps, Svētās Marijas Magdalēnas baznīcas priesteris Andris Kravalis un Svētās Vecās Ģertrūdes mācītājs Krists Kalniņš. Jo īpaši pirms Lieldienām šie vienkāršie padomi lietišķi noderēs. Krists Kalniņš izsakās arī par gavēņa būtību.

 7. DIEVKALPOJUMI  - svētdienās 10.00

  PIEŅEMŠANAS LAIKS – trešdienās 17.00 (vai pēc vienošanās)!

  BĪBELES STUNDA – trešdienās 18.30

  SVĒTDIENSKOLA - svētdienās 10.00 (dievkalpojuma laikā)

  Ikviens ir aicināts pieteikties uz sarunu un privātu grēksūdzi!

  Mācītājs Ilgvars Matīss – tel. 20383881, ilgvars.matiss@gmail.com

  www.gulbenesdraudze.lv; kā arī Facebook - LELB Gulbenes draudze