1. Skaistu ceļojumu uz Alūksni piedzīvojuši mūsu Svētdienas skolas bērni. Vasaras brīvdienas sākušās arī viņiem!

 2. Svētdienas skola.

   Vēlies atrast jaunus draugus un domubiedrus? Vēlies uzzināt daudz jauna par Dievu un Dieva Dēlu tavā un manā dzīvē, radoši un aktīvi darboties, slavēt un pateikties?Šeit tu vienmēr esi gaidīts! Nāc esi viens no mums!

   

  Uz tikšanos katru svētdienu plkst. 10:00 baznīcā 

  (pulcēšanās pirmajā solu rindā pie skolotājiem un vadītājiem, izņemot pēdējās mēneša svētdienas, kad svinam Ģimenes dievkalpojumu visi kopā.)

   

   

 3.    Neliels atskats - 26.maija Svētdienas skolas bērnu un Alfa kursa kalpotāju kopīgajā ekskursijā Cēsu novadā.
  Paldies visiem, kas parūpējās, lai brauciens varētu realizēties.

 4. Svētdienasskoliņas  bērnu  "eglīte" kopā ar  vecākiem. Mazs ieskats norisē...

 5. Laiks steidzas, teju vēl likās - klāt Adventa laiks, un nu nemanot jau pavisam drīz būs klāt arī Ziemassvētki. Un domājot par tiem - Svētdienskolā top kādi svētku rotājumi.

 6. Ceļā uz Lieldienām.

 7. Svētdienskolas bērnu radošie darbiņi.

     2 Lutera Rozes no visām, kas tika darinātas šajā reizē, tālāk ceļos uz LELB izstādi Rīgā, kas tiek rīkota par godu Reformācijas 500gadei.

    Savukārt, kompozīcijas, kas veidotas pēc stāsta par Jēzus augšāmcelšanos un Viņa tukšo kapu, priecēs mūs un atgādinās par šiem mīlestības darbiem visu Lieldienu laiku.

  Paldies, visiem, kas atsaucās un piedalījās!

 8. Mūsu dziedošā, Dievu slavējošā svētdienas skolas grupiņa.

 9. 22. maijā svētdienas skolas noslēguma pasākums.

     Saulainajā, siltajā 22. maija rītā devāmies ciemos pie Alūksnes Ev.lut.draudzes Svētdienas skolas. Šajā dienā piedzīvojām Dieva klātbūtni un rūpes par katru ikvienu no mums gan kopīgā lūgšanā, gan sadraudzībā un slavēšanā, gan interesantā un saistošā ekskursijā Bībeles muzejā un Alūksnes Ev.lut.baznīcā. No baznīcas torņa varējām vērot un iepazīt Alūksnes apkārtni un iepazīt paši savu drosmi, atrodoties visai augstu. Dienas noslēgumā, vingrojot, šūpojoties, izkustoties un izbaudot silto, maigo smilšu pieskārienus kailām pēdām bērnu laukumiņā ezera krastā.

  Pateicība Dievam par šo svētīgo, jauko dienu un visiem, kas piedalījās šīs dienas organizēšanā!

  Vislielākais Paldies! - Alūksnes draudzes Svētdienas skolas skolotājām!

 10. Beidzies pirmais foto un video konkurss “Filmē un fotogrāfē Bībeli!”

  20. maijā Rīgas Kristīgās vidusskolas Brīvā laika pavadīšanas centrā “Jota” ar uzvarētāju apbalvošanu noslēdzās pirmais Latvijas Bībeles biedrības organizētais foto un video konkurss bērniem un jauniešiem “Filmē un fotogrāfē Bībeli”. Konkursam 14 dalībnieki divās vecuma grupās iesniedza septiņus video un 15 fotogrāfijas. Reālais dalībnieku skaits bija lielāks, jo darbus kopā bija veidojuši gan Svētdienas skolu audzēkņi, gan klasesbiedri un ģimenes. Šī konkursa tēma bija Jēzus līdzība par žēlsirdīgo samarieti “Kurš ir mans tuvākais?”. Dalībnieki savu tuvāko bija saskatījuši gan jauniešos, kas palīdz vecākai tantiņai, gan meitenē, kura iejūtīgi izturas pret skolasbiedru, par kuru citi ņirgājas, gan bērnos, kuri ir gatavi ar bēgļu meiteni uzspēlēt futbolu, gan savā kaimiņā un savos tuvākajos – ģimenē.

  Esam godam izturējuši un pastrādājuši, tā lai pašiem un citiem prieks! Liels paldies pieciem  Gulbenes evaņģēliski luteriskās draudzes svētdienas skolas audzēkņiem: Laurai Montai Klešmanei, Emīlam Beltem, Dacei Prockalovai, Martai Stonkai un skolotājām: Līgai Žīgurei un Līgai Krevicai par iegūto I vietu vecuma grupā 10 - 13 gadi:

  VIDEO: MĒS VISI DIEVA BĒRNI

  LOMĀS: Emīls Belte un Dace Prockalova

  “Tipiska situācija skolās mūsdienās: trūcīgāko bērnu apcelšana, ignorēšana, ņirgāšanās. Meitene, kuras vecāki ir turīgi, sniedz palīdzīgu roku.”

   un skatītāju balva ar 447 balsīm

  FOTO: PALĪDZI.. NEPAEJ GARĀM!

  LOMĀS: Emīls Belte un Marta Stonka

  Paldies, bērniem un skolotājām!

 11. Svētdienas skolas pārgājiens"Ceļā sastaptie."

  1.maijā mūsu svētdienas skolas bērni  devās pārgājienā.
  Stāsta skolotāja Līga Krevica:
  ''Bijām Pirtslietu darbnīcā- Galgauskas pagastā. Apskatījām divus pirts veidus -parasto un senlatviešu Dūmu pirti,kā arī uzzinājām,kā top pirts ķipīši. 
  Bērni varēja karsēties lielajā kublā.Tas patika visvairāk. Bija iespēja padzīvoties Tējas namiņā, kur ir apskatāma ļoti sena Bībele. 
  Pēc jautrās karsēšanās lielajā kublā, bija kopīga desiņu cepšana, slavēšana un mīļas sarunas par šo piedzīvojumu. Padziedājām, gardi paēdām, parotaļājāmies un devāmies mājup. 
  Paldies skolotājai Ingai Stonkai par pasākuma organizāciju.''

 12. Mīļie svētdienas skolas bērni!

       1. maijā dodamies pārgājienā "Ceļā sastaptie!" Dosimies ārā vērot dabu, ieklausīties putnu balsīs un priecāties par ceļā sastaptajiem ļaudīm. Mūsu pārgājiena mērķis būs "Pirtslietu darbnīca", Āriņos, Daukstu pagastā. 

  Pirtslietu saimnieki iepazīstinās mūs ar dažādām pirtslietām un piedāvā mums iespēju baudīt lielo, silto pirts kubulu, tāpēc līdzi ņemam peldkostīmus, peldbikses un dvieļus. 

  Sildīsimies arī pie ugunskura un varēsim ieturēt kopīgu maltīti, tāpēc ņemam līdzi kko pacept uz ugunskura un kādu gardumiņu saviem vēderiņiem.

  Tiekamies svētdien, plkst.10.00, kā parasti baznīcā.

  Uz tikšanos,

  Svētdienas skolas skolotāji.

 13. Svētdienasskolas radošie darbiņi!

  Svētdienas skolas bērniem nodarbību vadīja skolotājas Līga Krevica un Līga Žīgure. Bērni runāja par 12 Jēzus mācekļiem. Kā viņus sauca? Ko viņi mācījās no Jēzus un ko sludināja cilvēkiem? Vai viegli bija pieņemt lēmumu atstāt visu un sekot Jēzum? Dievs mīl mūs visus un arī mēs varam droši sekot Viņam. Varbūt mazliet savādāk-neejot projām no mājām,bet sekojot viņa mācībai - Evaņģēlijam un stāstot par to saviem draugiem.
  Rokdarbu sadaļa bija veltīta Sveču dienai. Bērni gatavoja interesantas krāsainas sveces.

  Lai sveču gaisma mums atgādina par Kristus, mūsu Glābēja, patieso dzīvības gaismu!

 14. Svētdienas skolas 25 gadu jubileja

   2015.gada 14. jūnijā mūsu draudzes Svētdienas skola svinēja 25 gadu jubileju, pateicoties Dieva svētībai, skolotājiem, kuri šo gadu garumā nesavtīgi kalpoja un bērniem, kuri meklē Dievu.

  Svētki mūsu ikdienu iekrāso raibās un skaistās krāsās – kā tauriņu. Smaidi un prieks, satraukums un bērnu čalas, rosība un svētku sajūta. Tas viss virmoja ap un iekš mūsu Gulbenes evaņģēliski luteriskās baznīcas. Ar Gulbenes Mūzikas skolas orķestra skaņām svētku rītā tika sagaidīti baznīcēni gan lieli, gan mazi. Svētku dievkalpojumā šajā rītā īpaša uzmanība veltīta Svētdienas skoliņas bērniem un skolotājiem – gan bijušajiem, gan esošajiem, jo visi bija ļoti gaidīti. Mūsu draudzes bērni un jaunieši, skolotāji un draudzes ansamblis priecēja baznīcēnus ar dziesmām. Mācītāja Ilgvara Matīsa uzruna šajos svētkos mums atgādināja kā kļūt par gaismas bērniem, par tādiem, kas ir pasaules gaisma.

  Pēc dievkalpojuma mēs ceļojām laikā pateicoties mūsu draudzes ērģelnieces Dairas Karoles sagatavotajai Svētdienas skolas vēstures prezentācijai un klausījāmies bijušo skolotāju un skolēnu atmiņās. Liels un gaidīts pārsteigums bija Smilšu kino – stāsts, kurš tika stāstīts nevis ar vārdiem, bet gan arī zīmējumiem smiltīs.

  Un tad, baudot īpaši skaisto Dieva doto dienu, piedalījāmies dažādās aktivitātēs – smilšu glezniņu veidošanā, sejas apgleznošanā, sportiskās spēlēs.

  Svētku noslēgumā baudījām svētku mielastu, uz kuru visi bija ielūgti.

  Šie bija gaidīti svētki, kuriem gatavojāmies ar dedzību un aizrautību. Paldies ikvienam, kurš atsaucās un neatteica palīdzēt ar padomu, ideju, praktiskiem darbiņiem, priekšnesumiem…

  Paldies visiem esošajiem un bijušajiem Svētdienas skoliņas skolotājiem un bērniem! Paldies arī mūsu kaimiņu - Alūksnes un Apes draudzēm par kopā būšanu!

  Lai Dievs arī turpmāk svētī mūsu draudzes Svētdienas skoliņu, tās bērnus, jauniešus, skolotājus!

  Ilona Matīsa

  pasākuma foto skatīt sadaļā Fotogalerija